14 júl Moderné kuchyne

Luxusné moderné kuchyne

Moderné a dizajnové kuchyne majú viacero špecifík. Moderná a dizajnová kuchyňa je charakteristická svojou koncepciou a výbavou. Ponúkame vám desať praktických rád, čo sa v kuchyni nosí a čomu by ste sa mali určite vyhnúť.

Moderné kuchynE

1. koncepcia kuchyne: Prísne rozdelenie kuchynských skriniek na vrchné a spodné je už out. Dizajnéri skôr navrhujú varianty nenápadného kuchynského zariadenia. Povrch dvierok je často totožný s povrchom nábytkom obývacej izby. Dominantou modernej kuchyne na mieru sa stal ostrovček. Tento výrazný kúsok môže dopĺňať vstavaný skriňový blok.

2. posuvné dvierka: Klasické otváracie dvierka nahradili praktickejšie varianty, ako posuvný alebo výklopný mechanizmus. Zaberie nielen menej miesta, ale navyše sa aj ľahšie otvára a a odstraňuje hluk. Nové systémy využívajú tiché dotváranie za pomoci bŕzd. Dvierkovina sa používa vo veľkoplošných formátoch.

3. plochy bez úchytiek: Bežné úchytky už opustili strohé tvary kuchynských liniek. Namiesto nich prichádzajú nenápadné a dômyselne ukryté úchopy vo forme zadlabaných jamôk na bočných plochách dvierok. Ešte častejšie je však otváranie dvierok za pomoci zatláčajúceho mechanizmu. Posledné trendy udávajú posuvné dvierka, ktoré jednoducho kĺžu po koľajničkách.

4. osvetlenie: Žiarivky a LED diódy sa čoraz častejšie používajú na neobvyklých miestach. Pracovnú plochu nasvecujú už aj dná vrchných skriniek alebo celé plochy zásten. Nájdeme ich aj na hranách políc aj na sokloch kuchynských liniek. farebnosť svetla sa dá meniť aj ovládačom, čím je taktiež charakteristická moderná kuchyňa. V našej ponuke nájdete aj luxusné stolové svietidlá.

5. hygiena: O dodržiavaní hygieny hlavne v kuchynských priestoroch snáď ani nemusíme písať. Do popredia sa dostáva použitie antikora a kompozitných materiálov. Práve pri nich oceníte maximánu hygienu a čistotu. Sú neporézne, nenasiakavé a navyše aj odolávajú látkam, s ktorými pri varení prichádzate neustále do styku. Navyše sa dajú ľubovoľne tvarovať a ponúkajú  rôzne kombinácie farieb.

6. sklo: Moderné kuchyne sú charakteristické hitom poslednej sezóny a to sklom. Najprv sme si na neho zvykali na predných plochách spotrebičov, neskôr na zástenách. Z jednofarebných plôch sa prechádza dokonalú sieťotlač na skle, ktorá je skvelý imitátor. Pri jeho lesku a elegancii mu snáď odpustíme jednu nevýhodu, a to náročnú údržbu.

7. ostrovčeky: Pri nových modeloch kuchyne jednoznačne zvíťazili ostrovčeky. Dizajnéri im prisúdili dominantnú pozíciu v celom priestore. Na ostrovčeku sa pripravuje, umýva, varí, aj podáva, moderná kuchyňa je charakteristická kuchynským ostrovčekom. Vyžaduje zložitú inštaláciu, ktorá spočíva v zabezpečení prívodu vody a elektriny. Pri návrhu rozhodujeme o veľkosti úložnej plochy aj o samotnom vybavení ostrovčeka. Výnimajú sa pri nich klasické kvalitné stoličky, ako aj moderné barové stoličky.

8. spotrebiče: Spotrebiče buď v kuchyni nevidíte vôbec, alebo zapĺňajú voľné plochy zostáv. V prvom prípade sú ucelené zostavy rúry, kávovaru a mikrovlnky ukryté za dverami vstavaných skríň. V druhom prípade sa prezentujú  v rade za sebou v lesklom antikore. Narozdiel od tradičného usporiadania varnej zóny sa nosí individuálny výber dvojplatničiek. Moderné dizajnové kuchyne kombinujú rôzne spôsoby prípravy jedál, od grilu až po pečenie.

9. prírodné materiály: V kuchyni ostáva osvedčený trend lesklých povrchov, tentoraz však nie v jednom tóne, ale v kombinácii v povrchom dreviny. Kým cenovo dostupnejšie lesklé plochy nájdete vo fólii, finančne náročnejšie si potrpia na kvalitný lak. Ak však chcete byť skutočne trendoví, siahnite po prírodných farbách.

10. inteligentné moderné kuchyne: Všetko, čo je v kuchyni elektrické, dokážete riadiť a programovať na diaľku. V kuchyniach sa čoraz viac udomácňujú dotykové obrazovky a MP3 prehrávače. Diaľkové ovládače uľahčujú ovládanie digestora. Rúry ovláda automatika, ktorá zhodnotí spôsob prípravy jeál a pripraví ho podľa vášho gusta.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.