17 okt Rustikálny nábytok

Ste milovníkom dizajnu a interiérovej architektúry? Tak vám zaiste neuniklo, že k trendom roku 2016 patrí aj rustikálny nábytok v bielej farbe, v štýle francúzskeho „Provence“. Nábytok sa vyznačuje hladkým povrchom, nie je pre neho typická štruktúra a pórovitosť ako u iných druhov dreva. Pôsobí veľmi elegantným dojmom spojeným s pocitom čistoty a jednoduchosti. Tento dizajn sa drží už niekoľko rokov a dovolíme si povedať, že jeho trend vôbec nestarne.

Rustikálny nábytok v kuchyni

Rustikálny nábytok je najčastejšie umiestňovaný do jedálne prípadne kuchyne. Či už sú to rustikálne vitríny, jedálenský stôl, stoličky či príborník, nábytok pôsobí veľmi štýlovo a dodáva priestoru hrejivú atmosféru. Je typický svojou prepracovanosťou a zaujímavými úchytmi na skrinkách či zásuvkách.

Okrem kuchyne a jedálne je možné rustikálny nábytok využiť aj v priedsieni, vo vstupných priestoroch. Či už je to rustikálna komoda, alebo skrinka na topánky, ich štýl očarí každú vašu návštevu. Na výrobu tohoto druhu nábytku sa používa drevo – masív (načastejšie mahagón) charakteristické vysokou tvrdosťou a z toho vyplývajúcou vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Častokrát sa snehobiely nábytok kombinuje s drevenými zásuvkami alebo boxami, ktoré spolu vytvárajú dokonalú harmóniu. rustikálny nábytok - sedačka

V obývacej izbe pôsobí rustikálny nábytok taktiež veľmi príjemným dojmom. Či už je to skrinka na TV, alebo štýlový konferenčný stolík, všetky spĺňajú kritériá moderného interiéru. Ich kombinácia s ratanom je zaujímavou alternatívou, dokáže vytvoriť zaujímavú súhru štýlu. Rustikálny nábytok sa skvele hodí do interiéru, ktorý je ladený v pastelových farbách. Vynikne tak o to viac snehobiela farba nábytku.

Cenovo je možné tento druh vybavenia charakterizovať vyššou cenou, avšak vzhľadom na kvalitu dreva (masívne drevo väčšinou mahagón), na jeho trvácnosť a odolnosť, je cena primeraná. Nejedná sa o nábytok na pár rokov. Jeho životnosť je dlhá a keďže ide o tvrdé drevo, odolnosť voči mechanickému poškodeniu je veľmi vysoká. Ako sme už spomínali, úchytky sú veľmi štýlové, sú vyrobené z kovu a dokonalo dopĺňajú celkový dizajn.

 

No Comments

Post A Comment