13 okt čistenie sedačky

Čistenie sedačky je veľmi dôležité pre jej udržanie v dobrom stave. Veď každý nábytok si zaslúži vhodnú starostlivosť. Na čistenie sedačky existujú špeciálne čistiace prostriedky. Práve pri nich je pravidelná starostlivosť nutnosťou. Základom čistenia kože je používať veľmi mäkkú handričku alebo hubku z ovčej vlny. Pri čistení sa vytvorí pena, ktorá na seba naviaže nečistoty. Po vyčistení je vhodné kožu utrieť, aby neostávala príliš dlho mokrá a potom aplikovať kondicionér. Pri koženom nábytku je vhodné vybrať jeho umiestnenie tak, aby na neho nedopadalo ostré slnečné svetlo. Ďalším škodlivým zdrojom z dlhodobého hľadiska je ich umiestnenie v blízkosti radiátorov či iných tepelných zdrojov.

Určite budete s nami súhlasiť, že sedačka predstavuje dominantný prvok každého interiéru. A aby vyzerala stále dobre, to vôbec nie je ľahká záležitosť. Kvalitné sedačky Vám ponúka aj značka iKuchyne. Treba ju pravidelne čistiť, ale zároveň dávať veľký pozor, aby sme ju čistením nezničili. Každému z nás sa určite stalo, že sa z času na čas na sedačke objavil fľak či už z kávy, vína, čokolády či jahôd. Netreba prepadávať hneď panike, správnym čistením sa fľak určite podarí odstrániť.

Aký je optimálny postup pre čistenie sedačky?

čistenie sedačky

čistenie sedačky zabezpečí jej krásny vzhľad

Čistenie sedačky je vhodné čistiť mäkkou hubkou a jemným saponátom. Ten si poriadne napeňte a skúste použiť na čistenie len penu. Čalúnenie nie je vhodné príliš namáčať vodou. A teraz škvrnu krúživými jemnými pohybmi zotierajte. Po vyschnutí peny miesto povysávajte. Treba však mať na pamäti, že takéto čistenie je najúčinnejšie, keď sa aplikuje ihneď po nehode.

Novinkou na trhu sú sedačky z umývateľných textilných materiálov. Tie majú také zloženie, že do nich jednoducho fľak nevsiakne, zostane na povrchu a vy ho jednoducho odstránite vlhkou hadričkou.

Čalúnený nábytok z poťahovej látky si vyžaduje pravidelné vysávanie prachu, drobných omrviniek a iných nečistôt a to z celej sedačky, ale aj vankúšov a matracov. Vysávanie je vhodné uskutočniť na nízkom výkone s hlavicou určenou na nábytok. Nie je vhodné príliš hlavicu pritláčať, aby sa látka nepoškodila. Opatrne treba vysávať aj záhyby a švy. Okrem pravidelného čistenia sa odporúča hĺbkové čistenie sedačky raz do roka. Túto činnosť je lepšie nechať na odborníkov, ktorí disponujú potrebnými prístrojmi.

No Comments

Post A Comment