09 okt Nočné lampy

Nočné lampy v súčasnosti neplnia len úlohu osvetlenia. Sú neodmysliteľným dizajnovým doplnkom v každom interiéry. Svojím vzhľadom dokonca dokážu upriamiť pozornosť len na seba a stávajú sa dominantným prvkom v priestore. Pri zariaďovaní domácnosti zohráva dôležitú rolu výber lámp a svietidiel, preto je vhodné im venovať dostatočnú pozornosť. Do každej miestnosti treba vybrať osobitný druh svietidla tak, aby vznikla dokonalá harmónia a dokonalá atmosféra.  Pri výbere treba dbať na osobitné požiadavky na svetlo, či už na večerné čítanie, prácu v kuchyni, písanie úloh a podobne.

Nočné lampy a nové trendy

Novým trendom podlieha samozrejme aj spôsob osvetľovania interiéru. Už dávno to nie je len jedna centrálna lampa uprostred miestnosti. Trendom je vytváranie dokonalých atmosfér, svetelných scén a to prostredníctvom nepriameho svetla, alebo bodového, či náladového. Cieľom je vytvoriť príjemný pocit pohody a pozitívnu atmosféru. Veľmi často sa využíva osvetlenie predmetov ako napríklad suvenírov, sošiek či iných doplnkov umiesnených na presklených policiach. Taktiež sa zvyknú osvetlovať obrazy, prípadne sa svietidlá umiesnenia na regál či iný kus nábytku a vytvoria tak nepriame osvetlenie. nočné lampy

V súčasnosti zohráva dôležitú funkciu dizajn svietidiel. Či už ide o maximalistické rozmery, krištáľové lustre, či “umelecké diela”, jedná sa o širokú škálu dizajnov. A už dávno neplatí, že do moderne zariadeného interiéru je nutné umiestniť aj svietidlo v tomto štýle. Zaujímavé sú práve netradičné kombinácie, ktoré sa zdajú na prvý pohľad nekombinovateľné.

Svietidlo patrí k doplnkom, s ktorými sa oplatí experimentovať. Pohrajte sa s farbami, s jasom, taktiež s nasmerovaním osvetlenia, či ich kombinovaním. Na výber máte závesné, stojanové aj stolové lampy. Každá miestnosť by mala mať centrálne osvetlenie, avšak nemusí to byť jedna závesná lampa uprostred. Môže to byť lampa nasmerovaná na strop, rôzne bodové svietidlá. Dôležitou súčasťou každého interiéru je funkčné svetlo napríklad v kuchyni nad kuchynskou linkou, alebo na pracovnom stole. K týmto svetlám patrí aj osvetlenie schodiska. Na dotvorenie atmosféry sa žiadajú ešte náladové osvetlenia vytvárajúce dokonalú pohodu.

No Comments

Post A Comment