14 okt Rozkladacia pohovka verzus pevná

Jedným z najdominantnejších prvkov interiéru býva rozkladacia pohovka. Odzrkladľuje štýl jej majiteľov, stáva sa obľúbeným miestom, kde sa schádza a trávi spoločné chvíľky celá rodina. Výber tej správnej sedačky však vôbec nie je jednoduchá záležitosť. Je nutné vziať do úvahy dva faktory a to estetický aj praktický. Okrem toho treba zvážiť materiál – textil alebo kožu, farbu poťahu, ale aj tvar sedačky a veľkosť. Veľkosť je vhodné prispôsobiť počtu členov domácnosti. Avšak tento počet nestačí, treba pridať o čosi viac miest na sedenie, aby ste mali kde usadiť vaše návštevy.

Pevné sedacie súpravy

Pevné sedacie súpravy sú vhodné pre tých, ktorí majú pre hostí vymedzenú samostatnú izbu, takže nemajú za potreby využiť sedačku na spanie. Prípadne pre tých, ktorí jednoducho neplánujú návštevy, ktoré ostávajú cez noc.
Pevná pohovka teda nie je limitovaná žiadnym mechanizmom, takže dizajnéri majú voľnú ruku pri ich navrhovaní. V porovnaní s tými rozkladacími nájdete oveľa širšiu škálu ponuky. Sú rozmanitejších tvarov, materiálov, štýlov, dizajnov. Takisto môže cena nižšia, keďže vypadávajú náklady na rozkladací mechanizmus. Nie je to však pravidlo, veď určite budete súhlasiť, že dizajnové pevné sedačky v kvalitnej koži určite nie sú lacnou záležitosťou. Ich trvácnosť je však vysoká a hlavne koža ako materiál je praktická na údržbu.

Rozkladacia pohovka

Rozkladacia pohovka je vhodná do menších domácností,rozkladacia pohovka využijete ju na prenocovanie návštevy a šetríte popri tom tak vzácny priestor. Okrem toho častokrát obsahujú aj úložný priestor, môžete si v nich uskladniť napríklad extra periny. Rozkladacie pohovky existujú dva typy a to buď s horizontálnym alebo vertikálnym rozkladaním. Tá prvá spomínaná alternatíva je rozšírenejšou možnosťou. Treba však spomenúť, že rozkladacie sedačky nie sú určené na každodenný spánok. Predstavujú len doplnkové a výnimočné riešenie. V posledných rokoch sa však na trhu objavujú sedačky poskytujúce plochu na zdravý spánok. Ich súčasťou je kvalitný pružný matrac a dostatočne veľká plocha.

No Comments

Post A Comment