Uverejnené Vložiť komentár

Baroko, barokový štýl v interiéri

Baroko, respektíve barokový štýl v interiéri predstavuje luxus priestoru, bohatstvo, honosný štýl. Ak túžite po reprezentatívnom bývaní, ktorým chcete zapôsobiť, barokový štýl je určený pre vás. Je charakteristický luxusnou výzdobou, drahými látkami a materiálmi. Barokový štýl pochádza z Talianska z prelomu 17. a 18. storočia. Jeho najznámejším predstaviteľom bol veľký sochár a maliar Michelangelo.

Nábytok Baroko

Ak sa vám štýl baroko páči, ale nechcete mať zariadené celé bývanie v tomto duchu, zvoľte si zopár kusových nábytkov. Tie dokonalo doplnia minimalistický štýl a stanú sa neprehliadnuteľnými prvkami v interiéri. Čo poviete na barokový konferenčný stolík alebo barokový luster?

Barokový interiér sa vysoko odlišuje od ostatných štýlov. baroko konferenčný stolíkZdôrazňuje luxus a bohatstvo jeho majiteľov, je slávnostným štýlom v architektúre aj interiérovom dizajne. Typickými črtami na objektoch, či už je to nábytok, okná, alebo steny, sú zakrivené línie a kvetový ornament. Z materiálov používaných v barokovom štýle, sú najmä mramor, vzácne dreviny, drahé kovy či slonová kosť. Pre nábytok sú typické čalúnené pohovky, čalúnené kreslá a stoličky, ale aj lavice, doplnené drahými látkami v podobe vankúšov, poťahov, ale aj ťažkých honosných závesov. Najčastejšie používanými farbami sú zlatá a biela. Nájdete ich na rámoch obrazov, ale aj na zrkadlách. Tvoria veľmi výrazný prvok plný množstva vyrezávaných ornamentov.

V barokovom štýle nájdeme honosné drahé tkaniny ako brokát, satén ale hlavne zamat. Predstavte si vzácnu lavicu potiahnutú červeným zamatom s typicky zakrivenými nožičkami s množstvom ornamentov. Očarujúca krása! Látky sú typické pre dekorovanie okien hlavne v podobe ťažkých brokátových závesov, ale aj ako baldachýny okolo postelí. Saténové látky sa využívajú na vankúše a prikrývky.

V modernom barokovom štýle nájdeme prepojenie ozdobnosti a romantiky, ktorý hojne využíva moderné materiály napríklad aj plast. To, čo sa z pôvodného štýlu najviac zachovalo, sú oblé tvary nábytku, romantické kvetinové motívy na vankúšoch, závesoch ale aj na tapetách. Pôsobí veľmi útulným plným dojmom, práve preto je obľúbený pri zariaďovaní spální. Vytvára pocit tepla a domova. Predstavte si kvetinové tapety doplnené barokovými nočnými stolíkmi prípadne veľkým barokovým zrkadlom.

 

Pridaj komentár