Uverejnené

Kuchynské pracovné dosky majú dôležitú úlohu v kuchyni

Dôležitou úlohou v každej kuchyni majú kuchynské pracovné dosky. Kuchynská pracovná doska značky Potočan predstavuje najvyššiu kvalitu na trhu. Pri jej výbere by sme mali brať v úvahu nielen jej vzhľad, ale predovšetkým aj užitočné vlastnosti. Vysoké namáhanie, porovnateľné s namáhaním podlahovej krytiny, dáva tušiť, že nie každý materiál je na pracovnú dosku ten správny. Môžeme sa preto rozhodovať rovnako ako v živote – zoženieme si jednoduchú lacnú dosku, ktorú niekedy v súlade s módou alebo v dôsledku poškodenia nahradíme, alebo si vyberieme nadčasový kvalitný materiál, ktorý naozaj vydrží zvýšené nároky a bude stále krásny.

Každý bude vyberať podľa svojej filozofie, vkusu a peňaženky. Na pracovnú dosku sú kvôli priamemu kontaktu s potravinami kladené vysoké nároky. Materiál nesmie obsahovať žiadne zdraviu škodlivé látky, nesmie sa opotrebovať a poškodzovať potraviny. Je jednoducho vylúčené, aby preberala pachy, pretože by sa mohli znehodnotiť iné potraviny. Cibuľa, cesnak, a iné agresívne aromatické ingrediencie predsa nemôžu v žiadnej poriadnej kuchyni chýbať! Kuchynské pracovné dosky nepoškodia prírodné farbivá – len si predstavte, ako by vyzerala doska plná škvŕn od šťavy z mrkvy, repy alebo červeného vína! Povrch dosky musí byť pevný, neporezný a hladký, aby sa dal ľahko utierať a umývať. Pórovitá štruktúra povrchu by totiž mohla byť bakteriologickým ložiskom, v dôsledku čoho by mohlo dochádzať k infikovaniu potravín.

Elegantné kuchynské pracovné dosky

kuchynské pracovné dosky

Od pracovnej dosky očakávame odolnosť voči horúcim predmetom. Aj keď predpokladáme, že budeme priamo na dosku odkladať horúce nádoby, predsa len môže dôjsť k situácii, keď v núdzi rýchlo potrebujeme odložiť horúcu panvicu alebo hrniec. Preto by kuchynská pracovná doska mala aspoň krátkodobú tepelnú záťaž prežiť bez ujmy. Aj keď priamo na pracovnej doske nebudeme krájať, predsa len sa nevyhneme pádom ostrých predmetov, šmyknutia noža alebo náhodného poškodenia. Kvalitný materiál by mal také zaobchádzanie vydržať. Do kuchyne Vám ponúkame aj veľmi kvalitné jedálenské stoly, ako aj stoličky. V našom portfóliu nájdete aj kvalitné závesné svietidlá do kuchyne.

Pri rozhodovaní zvážime tiež možnosť lokálneho poškodenia väčšieho rázu. Potom sa ešte vyplatí voliť materiál, ktorý sa dá opraviť. Kuchynské pracovné dosky majú mať dlhodobú odolnosť, tvarovú a farebnú stálosť a trvanlivosť proti pôsobiacim vysokým teplotám, s ktorými  v blízkosti sporáku alebo varnej dosky musíme počítať. Kuchynské linky na mieru, ktoré ponúkame sú dizajnované s pracovnými doskami najkvalitnejších materiálov.

Pri výbere pracovnej dosky budeme v prvom rade vyberať podľa praktických nárokov, ktoré od dosky očakávame. Pokiaľ budeme variť od rána do večera, iste sa vyplatí investovať do vybavenia viac, ako keď si po práci len ohrejeme večeru v mikrovlnnej rúre. Pokiaľ máme dostatok financií, môžeme sa pustiť do vybavovania so všetkou eleganciou a chuťou. Do nášho výberu musí pochopiteľne vstúpiť aj požiadavka estetická. Tento fakt nesmieme podceniť, lebo či chceme alebo nie, kuchynské pracovné dosky sa stávajú dominantným prvkom, ktorý spája dohromady jednotlivé prvky. majme na pamäti, že prvý dojem vždy rozhoduje a prvý dojem v kuchyni takmer vždy vatvára pracovná doska.