Uverejnené

Moderná kuchyňa v súčastnosti, ako by mala vyzerať?

Ako má vyzerať moderná kuchyňa? Pokiaľ ste si mysleli, že sa v kuchyni len varí, ste na veľkom omyle. Kuchyne sú v dnešnej dobe plné života a každý deň sa tu odohráva väčšina dôležitých vecí. Hranice, ktoré skôr oddeľovali prácu od rodinného života a súkromia, padli.  Súčasná kuchyňa sa tak stáva nielen stredobodom domácnosti, ale celého nášho malého vesmíru.

V otvorenej kuchyni integrované do obytného priestoru spoločne varíme a jeme, rozložíme si tu pokojne svoj office, robíme tu s deťmi domáce úlohy a príjímame návštevy. Trávime tu všetk čas, keď sme doma. Rozplývajúce sa hranice medzi jednotlivými miestnosťami spôsobujú, že napríklad kuchyňa musí plniť vic funkcií zároveň. Chceme tu nielen variť, ale tiež zdieľať  dôležité  veci s ostatnými, odpočívať, baviť sa. Priestory a činnosti sú navzájom prepojené a môžu sa dopĺňať. Všetko je otvorené a k dispozícii. Stávame sa majstrami multitaskingu. Prestávame svoj život deliť na jednotlivé časti a koncept bytu, v ktorom má každá miestnosť len jeden účel, je out. Trend, ktorý jednotlivé časti bytu navzájom prepájajú, sa najvýraznejšie uplatňuje práve v samom srdci domácnosti – v kuchyni.

Ako má vyzerať moderná kuchyňa?

moderná kuchyňa

Ako má vyzerať moderná dizajnová kuchyňa? Moderná kuchyňa musí byť vymyslená tak,  aby mohla byť dennňe používaná rôznymi spôsobmi. Zo sociálneho hľadiska je najdôležitejším miestom domácnosti a má naviac špeciálne poslanie, ktorým je príprava jedla. Okrem toho, musí z času na čas poslúžiť napríklad aj ako kancelária. Do kancelárie ponúkame kvalitné kancelárske stoličky. Žiadanú univerzálnosť a flexibilitu poskytuje  koncept, ktorý má v kuchyni svoje stále miesto už dlhšiu dobu, ale stále sa rozvíja. Riešením je kuchynský ostrov, ktorý do seba integroval klasické usporiadanie pracovných zón. Situovaný do centra diania a voľne prístupný zo všetkých strán ponúka viac možností k sociálnej interakcii.

Vďaka niekoľkým stoličkám sa dokáže za chvíľu zmeniť na jedálenský stôl alebo na pracovné miesto. Premenu môžeme ešte zvýrazniť pomocou osvetlenia. Stačí, keď v kuchyni nainštalujete rôzne zdroje svetla, ako napríklad závesné svietidlá. Podľa situácie sa potom dá rozhodnúť pre žiarivku nad pracovnou plochou, náladové osvetlenie umiestnené vo vitrínach alebo pre stropnú lampu, ktorá svetelným kuželom vymedzí priestor jedálenského stola. Pekný dizajnový prvok získate, keď si od nás objednáte držiak na stenu. Ostrov býva doplnený veľkými skriňami, v ktorých sa ukrýva riad, kvalitný drez a výkonné spotrebiče.

Pri plánovaní zohľadnite funkcie, ktoré by mala vaša moderná kuchyňa na mieru plniť, premýšľajte, čo od nej chcete, čo potrebujete. Čo všetko sa sem musí vojsť a ako čo najlepšie využiť priestor, ktorý máte k dispozícii. Aké sú vaše skúsenosti s už zariadenou kuchyňou, čo chcete urobiť inak, ako chcete lepšie využiť jej potenciál?

Pri zariaďovaní kuchyne ide o to, aby sa všetky aktivity,ktoré tu odhodláme robiť, vošli do daného priestoru, bez toho aby krížili cestu. Preto sa súčasný kuchynský dizajn sústreďuje na to, aby všetky veci, ktoré sa tu používajú, našli vhodné miesto. Kľúčové je roztriediť  a uložiť ich podľa toho, ako často sú potrebné. Aj pri plánovaní kuchyne platí, že len vy viete, čo je pre vás dôležité. Zohľadnite svoje priority a rozdeľte kuchyňu na pomyselné zóny, ktoré budú plniť rôzne funkcie. Získate tak miestnosť v miestnosti. Zariaďte si kútik, kde budete variť, iný pre prácu a ďalší k odpočinku.