Uverejnené

Kuchynské dosky z kameňa

Kuchynská doska z kameňa, akú vybrať do kuchyne?

Kuchynské dosky z kameňa predstavujú dizajnovú súčasť kuchyne. Vytvorte si v kuchyni miesto, kde sa budete cítiť  pri varení rovnako  ako pri relaxácii. Do svojej kuchyne sa budete radi vracať , nie z povinnosti, ale pre potešenie z kontaktu s jedinečným materiálom, ktorý presne zodpovedá vašim predstavám. Niektoré spoločnosti ponúkajú prírodné materiály, z ktorých väčšina je kremeň. Preto má veľmi podobné vlastnosti ako prírodný kameň do kuchyne. Výhodou technického prevedenia je však to, že vďaka úprave lepšie vyhovuje praktickým požiadavkám každej domácnosti. Dôležitými zložkami technického kameňa je polyester, farebné pigmenty a doplňujúce materiály, ako sú napríklad sklenené, či zrkadlové črepy, ktoré vytvárajú zaujímavé optické efekty. Technický kameň si často ľudia pletú s rôznymi kompozitnými materiálmi na základe akrylátov. Rozdiel je daný odlišným zložením, hlavne podielom prírodných zložiek, a teda aj následnými užívateľskými vlastnosťami. Vašu kuchyňu oživí aj dizajnový luxusný nábytok a stoličky.

Kuchynské dosky z prírodného kameňa

kuchyňa Vulcano

V porovnaní s inými kameňmi má žula vyššiu pevnosť  v ťahu za ohybu, takže pri rovnakom tlaku vykazuje vyššiu odolnosť proti zaťaženiu. Vďaka vysokému obsahu kremeňa  sú kuchynské dosky prírodného z kameňa odolné voči poškrabaniu. Na Mohsonovej stupnici tvrdosti v hodnotách 1 (mastek) až 10 (diamant), je hodnotený rovnako ako kremeň, a to číslicou 7. Ďalšou výraznou črtou je jeho minimálna nasiakavosť, niekoľkonásobne nižšia než u žuly alebo mramoruKuchynské dosky z prírodného kameňa sú neprerezavé a nenasiakavé, dobre odolávajú aj vyšším teplotám a ich vzhľad sa nemení ani po rokoch používania. V lesklej variante je povrch porovnateľný so skleneným, presné technické riešenie hrán a spojov uľahčuje údržbu, ku ktorej stačí vlhká špongia a v prípade mastnoty saponát. Eventuálne pošpinenie kávou, čajom, ovocnou šťavou alebo inou tekutinou je vhodné čo najskôr odstrániť. Aj keď kuchynské dosky z kameňa sú odolné a dá sa na nich krájať, z dôvodu dlhodobého udržania lesku to nedoporučujeme. Ochranu proti škvrnám zvýšite použitím špeciálnych impregnačných prostriedkov.

Pracovná doska  je tiež dôležitým estetickým prvkom, preto výrobca navrhuje širokú škálu farieb a povrchov. Okrem štandardného lesklého a brúseného povrchu je možné vybrať medzi úpravami antique, mat a braš. Medzi najžiadanejšie patrí lesk, ktorého efekt sa násobí umelým osvetlením.  V našom eshope máme rôzne dizajnové a luxusné svietidlá. Okrem toho tu nájdete aj kvalitné stoličky do kuchyne. Povrch antique má strenú úroveň lesku a je veľmi príjemný na dotyk. Moderný matný povrch pripomína jemnú kožu. Texturovaný bridlicový povrch s minimálnym leskom pôsobí prírodným dojmom. Efektný brašovaný povrch má hrubú štruktúru, ktorá vzniká otrieskaním a následným zakartáčovaním. Špeciálnymi činnosťami sa vytvárajú na povrchu dosiek zaujímavé efekty. Obľúbené sú produkty s efektami, ktoré vznikajú zo zrkadlových a sklenených škrupiniek, alebo jemne zrnité vzory vysoko kvalitného kremeňa z nálezísk v Taliansku a Brazílii.