Uverejnené Vložiť komentár

Rustikálne kuchyne sú stále in

Klasické, inak povedané rustikálne kuchyne sú srdcom vášho domova, pokiaľ ste milovníkom tohto štýlu. Rustikálna kuchyňa je stále v móde. Trend úspornejšieho a ekologickejšieho žitia sa samozrejme odráža aj v trendoch bývania. Jasný smer je tiež návrat k prírode a k prírodným materiálom. Na svetových veľtrhoch to dali výrobcovia jasne najavo. Možno budete  okamžite oponovať tým, že si hodláte zariadiť kuchyňu modernú a s tou sa vám drevo veľmi nespája. Nie je to tak. Aj drevo v masívnom či dýhovanom prevedení sa dokáže celkom prispôsobiť modernému štýlu. Stačí zmeniť charakter rámčekových dverí na hladké, ozdobiť ich kovovými tyčkovými úchytkami, prípadne úchytky zafrézovať do okraju dvierok a vznikne dojem trendových bezúchytkových dvierok.

Moderný štýl

Klasické kuchyne, rustikálne kuchyne, rustikálna kuchyňa

Modernejší nádych získa kuchyňa, keď sú pohľadové plochy kuchyne ošetrené niekoľkovrstvovým  vysoko lesklým transparentným lakom alebo sa drevené dvierka skombinujú s dvierkami s povrchom vo farebnom lesklom laku či lesklej fólii. Prospeje jej tiež kombinácia s inými materiálmi, ako je sklo, kov, či umylý kameň. Švih dodajú kuchyni moderné doplnky, spotrebiče, drezy a dizajnové batérie. Čo sa týka druhov driev, k výrobe moderných kuchýň sa teraz často používajú dýhy tropických drevín, ktoré majú pre nás exotickejší nádych než drevin tuzemské. Vďaka neopakovateľnej kresbe týchto exotických drevín je potom každá kuchyna skutočným originálom. Drevo je samozrejme právom príznačné pre klasické kuchyne. Naša spoločnosť ponúka aj kompletné doplnky do domácnosti. Príkladom je krásny stôl z masívneho dreva, ktorý prinesie elegantný doplnok do kuchyne.

Masív sa spravidla využíva k výrobe rámčekov pre dýhované dvierka a k výrobe bočníc, ale môžu byť z nej vyrobené aj celé skrinky.  K takému štýlu patrí zdobnosť,takže na mieste sú najrôznejšie frézované detaily, rampy, konzole, poličky, samozrejme aj ďalšie drobné kusy nábytku ako komody, príborníky, varné kuchynské ostrovčeky a jedálenské lavice, ktoré skrášlia váš domov. Drevo v tomto poňatí je vhodné kombinovať s prírodnými materiálmi. Dokonale sa hodí pracovná doska z prírodného kameňa v lesklej aj matnej úprave, sklo i kov.

Rustikálne kuchyne

Rustikálna kuchyňa je určená pre všetkých ktorý majú radi klasický štýl. Pre klasické rustikálne kuchyne sa vyrábajú aj kompletné rady retro spotrebičov v najrôznejších povrchových úpravách, ktoré imitujú aj pôvodnú patinu, čím bude rustikálna kuchyňa štýlová. Ale nedajú sa vylúčiť ani spotrebiče  s moderným dizajnom, ktoré sa s klasikou rovnako znesú.

K výrobe kuchynského nábytku sa používajú bežné tuzemské dreviny, ako je smrek, dub, borovica, dub, čerešňa, orech, jasan, jelša a iné. Väčšinou sa upravujú špeciálnymi lakmi do rôznych odtieňov  a farieb. Pre väčšiu autentickosť sa povrchy  tiež patinujú bielením, drásaním a inými spôsobmi. Pri niektorých modelov môžete dokonca nájsť umelo vytvorení dierky po červotočoch. K rustikálnym kuchynkým linkám sa hodia aj naše luxusné svietidlá, medzi ktoré patria závesné svietidlá Potočan, stojanové svietidlá, ako aj stolové svietidlá Potočan.

Pridaj komentár