13 okt Trendy v bývaní

Aké sú nové trendy v bývaní? Mali by ste radi zariadený dom alebo byt podľa najnovších trendov? Nie je nutné každý rok meniť celé zariadenie, stačí zopár doplnkov, farebných stien, kusových nábytkov a ste „in“. Ak si zariadite interiér v nadčasovom štýle, máte vyhrané. Pri stenách voľte radšej neutrálne farby, čo sa týka nábytku, odporúčajú sa jednoduché tvary a farby ako biela, prírodná hnedá, sivá.

Nové trendy vnesiete do interiéru formou doplnkov, dekorácií a textilu. To sú príležitosti, kde môžete reagovať na módne hity a neminúť pri tom horibilné sumy. Stále však platí pravidlo, aj napriek novým trendom je vždy najdôležitejšie, aby ste sa doma cítili príjemne vy.

Trendy v bývaní

Trendy v bývaní roku 2016 udávajú minimalistický a industriálny štýl zariadenia. trendy v bývaní 2016Kusový nábytok v ňom by mal mať svoju funkciu, jeho tvary by mali byť jednoduché a čisté. Trendom je vytváranie harmonického priestoru ako napríklad obľúbené spoločenské miestnosti kuchyne, jedálne a obývacej izby v jednom. Vychyteným sú kuchynské ostrovčeky s barovými stoličkami slúžiace na priateľské posedenia. Do interiérov sa vracia trend obloženia steny do výšky jednej tretiny. Či už sú to obklady keramické, tapety, alebo palubovky z plastu či dreva.

Farbou roka 2016 určenou najznámejšími módnymi domami je zlatá. Nahrádza tak farbu medenú, ktorá bola farbou roka 2015. Zlatá farba v interiéri sa dá výborne skombinovať s pastelovými odtieňmi. Ďalšími odporúčanými farbami sú odtiene vychádzajúce z prírody v pastelových prevedeniach ako napríklad fialovo-sivá, ružová, jemná marhuľová, svetlá kávová. Trendovou je tento rok aj farba modrá a to v odtieni námorníckej a džínsovej. Častokrát sa kombinuje so zelenou. Tlmené prírodné farby potom ľahko oživíte výraznými doplnkami a bytovým textilom. Pri farbách je obľúbená postupne stupňovaná intenzita farieb v určitom odtieni. Nezabudnite na tohtoročnú trendovú zlatú vo forme dekorácií a doplnkov.

Ak chcete mať bývanie podľa nových trendov, zďaleka nie je nutná rekonštrukcia každý rok. Stačí inklinovať k prirodzenej kráse, k modernosti a hlavne k nadčasovosti interiéru.

No Comments

Post A Comment